izzet AKIN

Doğru Eğitmenden, Doğru Eğitim

İngilizce öğrenmek sanıldığı kadar da güç değildir. Yeterli emek ve doğru çalışma sonucunda, istediğiniz seviyeye gelebilirsiniz. 

portre-izzet-akin.jpg

izzet AKIN

Çok küçük yaştan bugüne kadar aralıklarla Amerika’da yaşama şansım oldu. Çevremdeki amerikalı arkadaşlarımla ve akrabalarımla zaman geçirdim. Böyle olunca insan yaşayarak ingilizce öğrenmenin keyfini çıkartabiliyor. Kendim için hedefim her iki dili de biliyor olmanın avantajını, mesleğimde bir ayrıcalık haline getirmekti. İngilizcemi türk diline olan hakimiyetimle birleştirerek inandığım yaratıcı ve farklı eğitim sistemimi geliştirdim. 22 yıllık eğitmenlik hayatımda bu geliştirmiş olduğum sistemden fazlasıyla yararlandım. Öğrencilerimde de bu emeğimin yansımalarını aldığıma inanıyorum. Bu sistem ile çalıştığımda öğrencilerimin dile karşı cesaretlendiklerine, kendilerine daha güvenli olduklarına ve çok daha az zamanda ingilizce adına bir şeyler öğrendiklerine şahit oldum. 
 

Eğitim fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünün ardından İngiliz Dili Eğitimi yüksek lisans programını tamamladım. Ardından “ITI Train The Trainer, Workshop Training, British Side Train The Trainer, Teaching Skills Effectively” gibi eğitmen eğitmenliği, sunum eğitimi, ingilizce becerilerini etkili öğretme kurs programlarını tamamladım. İngilizce konuşma, genel İngilizce, TOEFL, IELTS, YDS, iş ingilizcesi, lise ve üniversite hazırlık ingilizcesi, üniversite yeterlilik sınavları, hızlandırılmış TOEFL, YDS, IELTS, kelime ve konuşma derslerini birebir ve grup dersleri şeklinde vermekteyim.
 

22 yıldır İngilizce konuşma, genel İngilizce, TOEFL, IELTS, YDS, iş İngilizcesi, lise ve üniversite hazırlık İngilizcesi, üniversite yeterlilik sınavları, hızlandırılmış TOEFL, YDS, IELTS, kelime ve konuşma derslerini birebir ve grup dersleri şeklinde vermekteyim. 

En büyük hedefim, bir öğrenci ingilizcede neye hazırlanırsa hazırlansın birincisi mutlaka akıcı ve doğru telaffuzumu çok iyi bir şekilde ona vermek, sonra da kendi kendine nasıl bu dili hayatında artık hoca olmadan da geliştirebileceğini öğretmektir.