Referanslar

I have known İzzet Akın for some time now, both professionally and personally, and I must say he never ceases to amaze me with his dedication to his trade and his commitment to both students and colleagues alike. With extensive English teaching knowledge, as well as a unique insight from having lived in America, İzzet has the first hand experience to optimally teach any level of student. İzzet’s work ethic and approach to accomplishing one’s goals serves as a model for the rest of us.

 

Kenneth Fine - Doğuş University Faculty (Instructor) 
 

- - -

Bir insan öğretmen olmak için mi yaratılır! Bu kadar yani İzzet Hoca ne öğretmek isterse onun uzmanı yapabilir sizi Hem eğlenerek, bunu öğrencisine hissettirerek ve kesinlikle bilgilerin en faydalılarını seçebilerek ders anlatan bir öğretmen bulmak o kadar zor ki Kaldı ki bir de ingilizce öğretmeni. Gerçekten herkes hayatında İzzet Hoca gibi bir öğretmenden ders almalı Türk, türkçesi gayet iyi, Amerika'da bulunmuş, ve ingilizcesinin yanında, telafuzu da olması gerektiği gibi Bu özellikler bile bir Türk öğrencinin ingilizce öğrenebilmesi için yeterli olabilirken, o öğretmenin, üstüne bir de alanını sevdiğini ve ders anlatma stilini düşünün. Bunlar iyice eşsiz kılıyor bence İzzet Hoca'yı İyi ki kendisinden ders alabilme fırsatım oldu.

Esra MUT
 

- - -

This letter is to state that as the Head of the Foreign Languages Department ( English Language Preparatory Program) at Doğuş University, I worked with Mr. İzzet AKIN between September 2005- Feuary 2007.Between the periods mentioned above, I found Mr. AKIN to be a hard-working, conscientious, flexible, co-operative and creative member of the teaching staff. He was liked and respected by both his students and colleagues. He is dependable, open to new ideas and definitely has an excellent sense of humor, which he professionally incorporates into his teaching style.I have no hesitation in recommending him for a teaching and / or administrative position and any assistance given to him is highly appreciated. Sincerely.

Ahmet Yaymacı - Former Head of the Foreign Languages Department.

 

- - -
 

İzzet Akın’ın ilkokul öğrencisi olan oğluma verdiği özel derslerden büyük yarar gördük. İlk başlayanlar için düzenlenen Camidge sınavında oğlumun gösterdiği başarıda İzzet Hoca’nın katkısının yadsınamaz olduğunu düşünüyorum. Eğitmen olarak İzzet Hoca’nın sevecen ilgisi ve sabırlı yaklaşımı, kullandığı teknikle de birleşince iyi bir sonuç almamıza belki de şaşmamak lazım.

Zeynep Göğüş - ZEGO İletişim Stratejileri Merkezi CEOsu

 

- - -
 

I have known İzzet Akın as a colleague since September 2007, while I have been teaching at the Doğuş University Preparatory Department. During this time we have developed a friendship alongside our working relationship. Izzet appears to be a hardworking and conscientious teacher who demonstrates enthusiasm in the performance of his duties. He also actively participates in department meetings and workshops where he is willing to share his ideas and learn from others. In particular, he possess a caring personality and appears to devote extra time assisting both students and members of staff. Izzet's sense of humour and other personality traits combined with his professionalism make him a great colleague to work with. I am therefore pleased to have the opportunity to provide this testimony for him. Please don't hesitate to contact me, if you require further information.

Adam Deaner - Dogus University
 

- - -

Doğuş Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü – İngilizce Hazırlık Sınıfı – Başkanı olarak, Eylül 2005 – Şubat 2007 tarihleri arasında, Sayın İzzet AKIN ile çalışmaktan büyük bir mutluluk duydum ve bu süre zarfında, kendisinin öğrenciler ve öğretim elemanları tarafından son derece sevilip sayıldığını gözlemledim.Sayın İzzet AKIN, herhangi bir öğretim ya da idari görev için her yönüyle uygun bir eleman, güvenir, olgun, çalışkan, takım çalışmasına yatkın ve yeni fikirlere açık bir kişidir.Sınıf içinde ve sınıf dışında öğretim tarzı ve davranışlarını devamlı olarak gözlemleme fırsatı bulduğum Sayın İzzet AKIN, meslektaşları tarafından örnek alınması gereken bir öğretim elemanıdır.

Ahmet Yaymacı - Doğuş Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü Eski Başkan

 

- - -
 

Üniversiteye 20 yaşımda 2005 'te girebildim ve tam hayallerim gerçek oldu artık ben de üniversiteliyim herşey çok daha güzel olacak umuduyla havalarda uçarken ingilizce gibi önüme bir dağ koydular. Eğer üniversite eğitimine devam etmek istiyorsan ingilizce profeciency sınavını geçmen gerekiyor dediler .Ben ki ANTALYALI olmama rağmen hiç İngilizce öğrenmemiştim ve benim ilköğretim ve lisede yabancı dilim ALMANCA idi yani daha İNGİLİZCE ye merhaba dememiştim. Bu yüzden ne yapacağımı şaşırdım. Sınıfta herkesin iyi bir alt yapısı var bana göre sınıftaki arkadaşlarım çok iyi ingilizce biliyorlardı. İlk kararım DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ EKONOMİ ve FİNANS (İNG) bölümünü bırakıp başka bir üniversiteye geçiş yapmaktı. Neyse derslere bari girelim de belki birkaç kelime, bir şeyler öğrenirim umuduyla derslere devam ettim.Allahaşükür ders hocam İzzet AKIN beydi..onun sayesinde okulumu bırakmadan profeciency sınavını vererek üniversite eğitimime başladım.İzzet Hocanın öğretim stili çok farklı ve zevklidir ben derslerinden sıkılmadan çok şey öğrendim. Birçok okutman Gramere aşırı yoğunlaşıp birçok faydalı şeyleri geri planda kalıyor. Bazı hocalar ise pratik parolasıyla yola çıkıp grameri boş geçerler bence iki yöntem de yanlış. Gramerle birlikte pratik öğretilirse çok daha faydalı olur. Zaten bu sistem de İzzet hocanın sistemi! Teşekkürler...

Ramazan Kanmaz - Emin Lojistik ve Dış Tic. Ltd. Şti. Marketing Manager 

 

- - -
 

It is my great pleasure to provide a character reference for Mr Izzet Akin. Izzet and I have worked closely together in the English Preparation Department at Dogus University for the duration of the 2009 course. Izzet is a highly enthusiastic and committed teacher who has a remarkable ability to develop strong positive rapport with both students and colleagues alike. His superior command of English and his enthusiasm for continued development has elevated Izzet to a situation whereby his knowledge of the language often surpasses that of his native speaking colleagues. During the time we have worked together, I have had ample opportunity and great pleasure in being able to observe Izzet in both professional and social situations in our department. Izzets vibrantly positive attitude is a great benefit to all who work with or near him, and his professional manner brings credit to our department. I thoroughly enjoy working with Izzet and hope to do so for many years into the future. I have no doubt that all who work with him will share my high opinion of Izzet Akin. Please do not hesitate to contact me for any further details. Sincerely,

Cameron Tribe - Dogus University English Preparation Department

 

- - -
 

I have known İzzet Akın for some time now, both professionally and personally, and I must say he never ceases to amaze me with his dedication to his trade and his commitment to both students and colleagues alike. With extensive English teaching knowledge, as well as a unique insight from having lived in America, İzzet has the first hand experience to optimally teach any level of student. İzzet’s work ethic and approach to accomplishing one’s goals serves as a model for the rest of us.

 

Kenneth Fine - Doğuş University Faculty (Instructor)

- - -
 

İzzet Hocayla Doğuş Üniversite’sinde İngilizce hazırlık eğitimi alırken tanışma fırsatı buldum ve sekiz aylık eğitim periodunun yarısında öğretmenim olmasından mutluluk duydum. Açıkcası hazırlık eğitimimin bu kadar yararlı olmasını beklemiyordum fakat İzzet Hocam bunun aksinin kanıtlayarak İngilizce seviyemin gözle görülür bir şekilde gelişmesinde büyük rol oynadı. Kendisinin öğretmeye doğal bir yeteneğinin olmasının yanında bu konu da oldukça istekli olması ve bu isteğini pozitif enerjisi ile harmanlayarak öğrencileriyle paylaşması İngilizce’yi sıkıcı bir zorunluluk olmaktan çıkarıp eğlenceli bir hale getiriyordu. Her öğrenciyi eşit şekilde aktif olarak derse katmaya çalışması kimsenin dersten kopmamasını sağlıyor.Sahip olduğu geniş kelime bilgisi sayesinde öğrencileri sadece akademik İngilizce bilgisiyle değil özellikle yurt dışında sıkça kullanılan günlük konuşma dilinden kelime ve deyimlerle donatıyor. Öğrettiği kelime sayısı eş anlamları ve zıt anlamları ile birlikte çok fazla olmasına rağmen kullandığı kelime oyunları ve şakalar kelimenin anlamından yazılış ve telaffuzuna kadar akılda kolayca kalmasını sağlıyor. Tabi bunu son kurda, ilk kurda İzzet Hoca’dan öğrendiğiniz bir kelime yeni bir kelime olarak size gösterildiği zaman daha iyi anlıyorsunuz. İzzet hocamın çok takdir ettiğim özelliklerinden biri de elindeki imkanları çok verimli kullanmasıydı. Öyle ki, eğer bir kurum veya kuruluşa bağlı olarak çalışıyorsanız kullanabildiğiniz imkanlar size sağlananlar ile kısıtlıdır fakat İzzet hoca bu imkanları dahi sonuna kadar kullanarak elinde olsa çok daha iyilerini de yapabileceğini hissettirdi. Sonuç olarak ben İzzet hocayla tanışma imkanına sahip olduğum için kendimi şanslı hissediyorum ve sadece İngilizcem seviyemdeki ilerleme açısından değil, hayata bakış açısı ile bana yaptığı katkılardan dolayı minnettarım.

 

ANIL DEMİR - Doğuş Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği